Anayasa Mahkemesi'nin, Wikipedia'nın erişime kapatılmasını hak ihlali sayan kararının gerekçesi, Resmi Gazete'de yayımlanmış ve Wikipedia'nın yeniden erişime açılması için süreç başlamıştı. Dün gece saat 22.30 itibarıyla da Wikipedia Türkiye'de sonunda erişime açıldı.

Wikipedia'ya erişimin engellenmesine ilişkin karar, Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğince kaldırıldı. Karar BTK'ya gönderildi. BTK da yerel mahkemenin kararı sonrasında internet servis sağlayıcılarına durumu bildirdi ve Wikipedia'nın erişim engeli kaldırıldı.

Bildiğiniz üzere Wikipedia'ya "Suriye iç savaşı'na dış müdahaleler" ve "Devlet destekli terörizm" başlıklarında Türkiye ile ilgili yer alan içerikler sebebiyle 29 Nisan 2017'den beri ülkemizden erişilemiyordu.

 

 

Yorumlar (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bakalım 2020 yılında IT teknolojilerimiz nelere izin verecek? Mesela bir sitenin tamamı yerine sadece mevzu bahis olan kısmını yasaklanması gibi şeyleri becerebilecek miyiz?

  Alp ÖZDEMİR
This comment was minimized by the moderator on the site

Komple kapamak varken niye uraşsınlar ki kendilerini aşan mevzularla, sansür ruhlarına işlemiş kapa gitsin kafasındalar hep

  Bahadır
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)