Samsung, G7 ve G9 model numaralarıyla sıradışı kavisli QLED oyuncu monitörü Odyssey'i CES 2020'de görücüye çıkardı. G7 Odyssey serisi 27-inç ve 32-inç boyutlarıyla piyasada olacak. G9 Odyssey ise 49-inçlik devasa boyutuyla oyuncuların rüyasını süsleyecek.

1000R kavisli bir yapıya sahip monitörlerde 1 ms tepkime süresi ve 240hz RapidCurve yenileme hızı kullanılıyor. NVIDIA G-SYNC ve Adaptive Sync teknolojileri Display Port 1.4 üzerinden sağlanıyor. Yine Eye Comfort özelliği monitörlerin artıları arasında yer alıyor. Samsung, G9 modelinde, VA panel, Quantum dot teknolojisine sahip 5120x1440 çözünürlük ve HDR1000 gibi yüksek değerlere yer veriyor. G9 ile aynı panel özelliklerine sahip G7 ise 2560x1440 çözünürlük ve HDR 600 ile geliyor. 2020'nin 2 yarısında satışa sunulması beklenen modellerin fiyat bilgisi ise henüz bilinmiyor.

Yorumlar (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ben birkaç kere karşına oturdum ama bu kavisli ekranlar bende çok olumlu bir etki yaratmadı. Aksine rahatsız oldum!

Alp ÖZDEMİR
This comment was minimized by the moderator on the site

Bazılarımız sevmiyor kavisli ekranı fakat oldukça seveni de var abi. Ben birkaç sene kavisli 27-inç kullandım. Zamanla kavisli olduğunu bile unutmuştum Ama bu modeldeki gibi derin bir kavis söz konusu değildi.

Bahadır
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)