Gelişmiş AMD çiplet tasarımına sahip dünyanın ilk oyun grafik kartları olan ve çığır açan AMD RDNA 3 mimarisi üzerine inşa edilen AMD Radeon RX 7900 XTX ve Radeon RX 7900 XT yeni grafik kartları satışa çıktı. 

Oyun deneyimini güçlendiren, 4K ve daha yüksek çözünürlüklü oyunlara güç sağlamak için olağanüstü performans ve enerji verimliliği sunan bu grafik kartları, bir dizi yeni ve geliştirilmiş özellik ile birlikte geliyor. Grafik kartlarının sahip olduğu temel özellikler şu şekilde;

  • AMD RDNA 3 Mimarisi - Gelişmiş yongacık tasarımı, yeniden tasarlanan işlem birimleri ve ikinci nesil AMD Infinity Cache teknolojisine sahip RDNA 3 mimarisi, RDNA 2'ye göre watt başına %54'e kadar daha fazla performans sunuyor.  
  • Çiplet Tasarımı - Dünyanın çiplet tasarımına sahip ilk oyun GPU'su, %54'e kadar daha iyi güç verimliliğiyle %15'e kadar daha yüksek frekanslar sağlıyor.  
  • Nesil Yükseltme - Amiral gemisi AMD Radeon RX 7900 XTX, Radeon RX 6950 XT'den çok daha yüksek 4K performans sunuyor. 
  • DisplayPort 2.1 Desteği - UHBR 13.5 ile DisplayPort 2.1 teknolojisini destekleyen sektörün tek üst düzey oyun grafik kartları, yeni nesil ekranlarda yüksek tazeleme hızıyla 4K (480Hz'e kadar) veya 8K (165Hz'e kadar) oyun deneyimi suağlıyor.  

AMD Radeon RX 7900 XTX ve Radeon RX 7900 XT, bugünden itibaren AMD.com adresinden ve önde gelen ürün ortaklarından sırasıyla 25.999 TL ve 22.500 TL'den başlayan fiyatlarla temin edilebilir. 


Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)