PC oyunları içerisinde bir mihenk taşı olan efsanevi Baldur's Gate'in 3. oyunu için ilk oynanış videosu yayımlandı. Oyunun demosunu PAX East kapsamında Larian Studios'dan Swen Vincke sergiledi.

 

Baldur's Gate 3'ün açılış sinematiği Dungeons & Dragons lore'una aşina olanlar için güzel bir sahne ile başlıyor. Bir Illithid'in (Mindflayer) birçok insanın gözüne larvalar yerleştirdiğini görüyoruz. Bu yaratıklar sahibinin beynini zamanla yok ederek sonunda vücudunu tamamen ele geçiriyor ve onları tam teşekküllü bir Illithid'e dönüştürüyorlar. Sonrasında ise mistik bir kovalamaca ile açılış sahnesinin sonlandığını görüyoruz. 

 

Oynanış tarzının ise oyunun özüne sadık kalarak pek değişmediğini söyleyebiliriz. Sıra tabanlı savaş sistemi devam ediyor. Fakat bu çok daha derin ve işlevsel bir şekilde ilerliyor. Diyaloglar ise oyunculara gerçek zamanlı sahnelerde çoklu seçenekler ile tam bir RPG deneyimi yaşatmaya kararlı. Savaş durumuna geçildiğinde ise izometrik görüş açısı devreye giriyor. Oyunda yer alacak ırklar arasında Tieflings, Drow, İnsanlar, Cüceler, Elfler, Yarı-Elfler, Half-Drow, Halflings ve Githyanki bilinenler arasında. Sınıf seçeneklerinde ise oyuncuları Sihirbaz, Din Adamı, Savaşçı, Korucu, Haydut ve Warlock bekliyor olacak. Baldur’s Gate 3'ün bu yılın sonlarına doğru Steam'de erken erişime açılması bekleniyor. 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)