Las Vegas’ta düzenlenen VMworld’de AMD, aralarında CAD, tasarım, Hizmet olarak Masaüstü (DaaS) ve render gibi yüksek performansa ihtiyaç duyan veri merkezi sanallaştırma iş yüklerini güçlendirmek için üretilmiş, yüksek performanslı çift GPU’lu Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) çözümü olan Radeon Pro V340 grafik kartını tanıttı.

Verinin hızla yükselen önemiyle birlikte değişen modern iş gücü, bulut tabanlı sanallaştırma iş yüklerine olan ihtiyacın daha önce olmadığı kadar önemli olmasına sebep oluyor. İş gücünün 2020’ye kadar neredeyse yüzde 75’inin mobil olacağı ön görülüyor. Ayrıca dijital evrenin boyutu da her iki yılda bir iki katına çıkıyor.

Radeon Pro 340, bu evrimleşen kurumsal ihtiyaçları karşılamak için tasarlandı. Gelişmiş AMD “Vega” mimarisini baz alan bu kart, 32GB’lık ultra hızlı ve ikinci nesil yüksek bant genişlikli bellekle donatılan ilk VDI çözümü. Sanallaştırma ortamları için sıra dışı performans ve yüksek kullanıcı yoğunluğu sağlıyor.

Radeon Pro V340 birçok gelişmiş özellik ve teknoloji barındırıyor:

  • Üstün Kullanıcı Yoğunluğu: 32 adede kadar 1GB’lık sanal makineyi destekler, rakip çözümlere göre %33’e kadar daha fazladır.
  • Entegre Şifreleme Motoru: Bağımsız video akışlarını H.264 ve H.265 formatlarında sıkıştırma yeteneği. Tasarım ve üretim kullanıcılarına bekledikleri video kalitesini sunarken, IT yöneticilerinin CPU darboğazlarını ortadan kaldırmalarına yardımcı olur.
  • Ultra Hızlı Kare Arabelleği: Hata Doğrulama Kodlu (ECC) Bellek ve rakip çözümlerden daha iyi güç verimliliği, uygulamaların muhteşem hızlarda çalışmasını sağlar.

Grafik kartı ayrıca AMD’nin endüstrideki SR-IOV standart teknolojisini baz alan, tek donanım tabanlı GPU sanallaştırma çözümü olan MxGPU teknolojisine de sahip. Modern bulut bilişim için sanallaştırılmış grafikleri, yazılım ve donanım teknolojilerini birleştirerek sunan AMD MxGPU, endüstrideki en yüksek kullanıcı yoğunluğunu hızlı ve tahmin edilebilir performansla, son kullanıcı lisans ücretlerine gerek kalmadan sağlıyor.

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)